Czy warto żyć w trybie robić, robić, robić…

Robić, robić, robić...

Czy warto żyć w trybie robić, robić, robić… A może lepiej jest zwolnić. Słów kilka na temat przemyśleń z trybu życia jak w tytule.

Wiele osób ze świata IT wpada w tytułowy tryb pracy i życia. Poznają w nocy kolejne JS frameworki, które rano już są przestarzałe. Ha dziś w nocy wypuścili kolejną wersję .Net Core trzeba poznać….Programowanie

Branża IT i technologie pędzą, pojawiają się i znikają. Wiele z nich powstało wiele lat temu, a teraz przeżywają swój renesans (microservices \ SOA). Koncepcje w programowaniu są od wielu lat praktycznie nie zmienne, a więc czy warto poświęcać tyle czasu na poznawanie nowych technologii?

Sam też wpadłem w ten rytm pracowałem 8h na etacie, później jeszcze wieczorem i nad ranem. Zawsze tłumaczyłem to sobie, że to tylko kilka godzin dziennie, które poświęcam na rozwój ale…

Ale jest w około tyle różnych ciekawych rzeczy do zrobienia, tematów do poznania. Jeżeli ktoś ma dzieci może z nimi spędzić wieczór na zabawie samochodami (mam dwóch chłopaków :)). Można spędzić wieczór z dziewczyną, narzeczoną lub żoną.

No dobra ale co z tym rozwojem.

Dla nas deweloperów rozwój jest dość ważnym aspektem naszej kariery ale czy jest sens poznawać kolejny JS frameworki nocami?

Według mnie nie lepiej jest się skupić na tym co nas pasjonuje, zająć się swoim blogiem, spotykać się z ludźmi z branży, rozmawiać. Dać coś od siebie dla społeczności i nauczyć ludzi o czymś nowym. Ważne jest zwłaszcza to drugie ucząc innych sami uczymy się jeszcze więcej. Warto zainwestować w siebie Ile inwestujesz w siebie?

Jeżeli pracujesz w IT już kilka lat podstawowe koncepcje w programowaniu już masz opanowane…

A u was jak to wygląda czy żyjecie w trybie 9-17, a może coś robicie więcej?

Share